برنامه پیام تبریک روز مادر و زن – دانلود

شاید مهم ترین مناسبت در تقویم همه کشور های جهان روز مادر باشد که برای همه مردم بسیار ارزشمند است. همه ی چیز از یک میوه در بهشت آغاز شد. روز مادر در ابتدا به عنوان یک رویداد سیاسی سوسیالیستی آغاز شد، اما بعدها در فرهنگ بسیاری از کشورها آمیخته شد (در درجه اول اروپای شرقی، روسیه و شوروی سابق). سال 1907 در دورهای که مبارزات زنان برای تأمین حقوق سیاسی و اجتماعی اوج گرفته بود، به مناسبت پنجاهمین سالگشت تظاهرات نیویورک در هشتم مارس، زنان دست به تظاهرات زدند. با این حال در مناطقی دیگر (مانند استرالیا)، اصل سیاسی و زمینه حقوق بشری که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده، با قدرت اجرا میشود و آگاهی سیاسی و اجتماعیِ امیدوار کنندهای از مبارزات زنان در سراسر جهان به ارمغان میآورد.

روز جهانی زنان در بسیاری از مناطق رنگ و بوی سیاسی خود را از دست داده و تبدیل به مناسبتی برای مردان شده تا عشق خود را به زنان بیان کنند (چیزی شبیه به روز مادر و روز ولنتاین). بیشتر کشورهای آفریقایی ابتکار داشتن یک روز مادر را از سنت های بریتانیا گرفتند؛ اما با وجود این در فرهنگ های گوناگون قارهٔ آفریقا، قبل از دورهٔ حمله اروپایی ها به آن، جشن ها و مناسبت های زیادی برای مادران وجود داشته است.

۱. انواع کیف، بهترین هدیه برای مادران پرمشغله! پس لوازم باغبانی در منزل، میتواند یک ایده برای روز مادر باشد. در بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اکرم- صلی الله علیه و آله و سلم- و از رحم پاک و مطهر خدیجه، دختری پا به عرصه وجود نهاد، دختری که همتای علی (ع)، سرمنشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوی تمامی مؤمنین و موحدین است، بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است؛ تنها زنی که پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب ” اُم ابیها ” داده است،یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود.

روز مادر و روز زن در ایران، در بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و از رحم پاک و مطهر خدیجه، دختری پا به عرصه وجود نهاد، دختری که همتای علی (ع)، سرمنشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوی تمامی مؤمنین و موحدین است، بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است. تنها زنی که پدرش معصوم، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب ” اُم ابیها ” داده است، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود.

دیدگاهتان را بنویسید