برگزاری همایش و سمینار – خدمات رویداد و تشریفات

در این مقاله می خواهیم به تفاوت سمینار و وبینار بپردازیم. گروه های دانش آموزی شرکت کننده در بخش سمینارهای علمی نتایج پروژه علمی و تحقیقاتی خود را به صورت پاورپوینت و مقاله برای هیات داوران و بازدیدکنندگان در قالب یک سمینار علمی ارائه خواهند نمود. شما باید به طور کامل در مورد موضوع تحقیق کرده و نکات را به صورت جامع برای ارائه یادداشت کنید. برای جمع بندی جلسه پرسش و پاسخ- پس از پایان جلسه پرسش و پاسخ- جمله کوتاهی آماده کنید.

از آنجایی که انتظار دریافت نامهای نداشتم، بلافاصله به مسئول مربوطه مراجعه کردم و پس از امضا، نامه را دریافت کردم. شش هفته قبل از سمینار، ایمیلی از طرف مرکز برگزاری دریافت کردم. هر نوع تجمع بیش از ۱۵ نفر که در مکانی تجاری برپامیگردد و شامل کنوانسیون، کنگره، کنفرانس، سمینار، کارگاه، سمپوزیوم میگردد که مردم را برای یک هدف مشترک یعنی تبادل اطلاعات گرد هم میاورد.

این روزها تقریبا تمامی شرکتها و سازمانها (در هر اندازه و ابعاد) به سفرهای سازمانی و تشویقی، میزبانی از میهمانان ویژه و برگزاری همایش و سمینار احتیاج دارند. از جلسات تمرینی ضبط شده خود، متوجه می شوید که آیا صدایتان می لرزد یا به اندازه کافی رسا است یا خیر. در وبینار ممکن است عوامل بیرونی حواس شما را پرت کنند و باعث شوند از مسیر ارائه دور شوید.

ممکن است نوشتن جمله ای مانند “صریح صحبت کن” در حاشیه یادداشت های ارائه بتواند به شما کمک کند. به عنوان مثال، ممکن است بگویید، “من همین الان متوجه شدم که رقم ستون 3 به روز نیست، بنابراین رقم دقیق تر … سمپوزیم ها معمولا در یک روز کاری به پایان رسیده و نتایج آن در همان روز به پایان خواهد رسید. هنگام برنامه ریزی سمینار، حتماً زمانی را برای پاسخ دادن به سؤال ها در نظر بگیرید. بسیاری از ما وقتی مقابل عناوینی چون همایش، سمینار، ورکشاپ و …

دیدگاهتان را بنویسید