تاریخ دقیق روز مادر در تقویم 1400 چه روزی می باشد؟

آقای دکتر دانشی رئیس وقت بیمارستان بندرعباس با مادربزرگم آشنایی داشت، که باعث شد در بیمارستان پرستار شوم. وقتی از مادر سجاد سؤال می شود که آیا غزل یک فرزند پسر دارد، پسربچه ای را با دست نشان می دهد و این موضوع را تأیید می کند اما عروس دیگرش یعنی همسر برادر سجاد که در این قتل با او همدست بود هم در آنجا حضور داشت، می گوید: «این پسر من است و من آن را بزرگ کردم». این مراسم روحانی که با همت واحد بسیج جامعه پزشکی برگزار شد با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین آقای غدیر کاشانی آغاز گردید و ایشان ضمن پاسداشت مقام شامخ حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) و مقام زن و روز مادر سخنرانی خود را ایراد نمودند .و در بخش پایانی مراسم آقای حسین علاء الدین فرد با مداحی خود فضای روحانی و شادی را در مجلس ولادت حضرت زهرا (س) به صاحت مقدس ایشان تقدیم نمود .

مراسم روز زن و روز مادر بمناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روز هفنم اسفند ماه سال 97 در سالن کنفرانس مرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری برگزار گردید . اما وقتی در ان دوران بـه تحقیق و بررسی میپردازیم و شرایط اجتماعی و سیاسی انها را در مقابل این تظاهرات میسنجیم، جایی کـه هویت زن بودن هیچ ارزشی نداشته و از طرف دیگر برای کارخانهها بـه عنوان یک نیروی ارزان محسوب میشده، کـه حق هیچ گونه اعتراضی را نداشته اسـت کار چندان سادهاي نبود و باید این روز نماد و نماد مقاومت بر علیه هر گونه ستم و بیعدالتی بر علیه زنان باشد اما این همه ی تحول و تغییر در جهان، در مقایسه با روز زن در ایران «میلاد حضرت زهرا«دروداللهعلیها»» رنگ میبازد.

در روز مادر می توانید تنها با پخش و اجرای یک موزیک و تنها با هدیه ای کوچک به مانند گل دل این فرشته آسمانی که اکنون زمینی شده است را شاد کرده و عاقبتی زیبا برای خود بسازیم. چه هدیهای برای سپاسگزاری از مادر میتوان پیدا کرد؟ اگر تصمیم گرفتید چند قسمت سریال را پشت هم تماشا کنید، میتوانید با برنامهریزی این کار را در آخر هفته پیشرو یا پیش از آن انجام دهید. مادر سجاد در پاسخ به این سوال که غزل را با چه ترفندی به ایران برگرداندند، میگوید: «ما از طریق پلیس بین الملل اقدام کرده بودیم که فردی دختر ما را دزدیده و…

روز مادر، روزی است که در کشور های مختلف برای بزرگداشت مقام زن و مادر گرامی داشته می شود. سازمان ملل هم از سال 1977 این روز را به عنوان «روز حقوق زنان و صلح بینالمللی» به رسمیت میشناسد.گیاه حساس (یا حساسه یا درخت گل ابریشم)، نمادی از جشن روز زن در کشورهای ایتالیا و روسیه است. بعد از آن در سن 6 سال و نیم به مدرسه رفتم.

دیدگاهتان را بنویسید