تاریخ دقیق روز مادر 1400 چه روزی است ؛ تاریخچه روز زن در جهان

جالب است بدانید که در نیکاراگوئه، 30 مه که روز تولد مادر شوهر رئیس جمهور وقت خانم (آناستازیوسوموزا گارسیا) است به عنوان روز مادر نامگذاری شد. پیش از انقلاب اسلامی و در سال 1339، روز 25 آذر که سالروز تاسیس کانون حمایت از مادران و نوزادان بود، به عنوان روز مادر نامگذاری شد. در سال ۱۹۱۷ روز مادر در سوئیس رایج شد و سپس به اتریش و جزایر اسکاندیناوی رسید. که ما در اینجا به تاریخ روز مادر جهانی در برخی کشورها و علت نامگذاری آن اشاره کردیم. و ماه جمادی الثانی، ماه قمری است که 354 روز دارد در حالی که تاریخ شمسی و میلادی 365 روز و برخی سال های که سال کبیسه است 366 روز می باشد.

تقدیم به اونایی که مادرشون رفته از این دنیا انشا الله دلتون آروم بگیره من که مادرم زندس الهی صد سال همه مادرا زنده باشن . مادرم، با تو زیستن، بهشتِ زندگی من است . من به عشق در یک نگاه اعتقاد دارم? در هشتم دسامبر، این مردم نه تنها از مادران قدردانی می کنند ، بلکه مراسم شکر گذاری برای مریم مقدس ، مادر حضرت عیسی (ع) را نیز به جا می آورند. اما بعد از انقلاب به دستور، امام خمینی، سال روز ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س)، به عنوان روز زن و روز مادر نامگذاری شد. به مناسبت روز مادر و ولادت حضرت فاطمه (س) متن های ادبی تبریک روز زن، جملات کوتاه تبریک روز مادر و متن های سنگین و زیبای این روز به مادر، همسر، دوستان و عزیزان را آماده کرده ایم.

روز 24 جوزا، در افغانستان روز مادر است که همه ساله در این روز از مادران تجلیل می شود. برای همین روز جهان زن هر ساله در 8 مارس برگزار می شود. بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان ، فرزندان با محبت و همسران با وفا ؛ این روز به یُمن ِ زاد روز بانوی نمونه اسلام ، فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) ، روز مادر نام گرفته است ؛ بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است ؛ تنها زنی که پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب ” اُم ابیها ” داده است ، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود.

۸ مارس به عنوان روز مادر، گرامی داشته میشود. در کشورهای عربی روز 21 مارس ، به عنوان روز مادر که به عربی عید الأم و عید الأمهات است، در نظر گرفته شده است. در ادامه تصمیم داریم تعدادی از کتابهایی را که میتوانیم به مادرهایمان هدیه دهیم؛ به طور مختصر معرفی کنیم. با همه اینها، دومین یکشنبه ماه می( ۹ می ۲۰۲۱، معادل ۱۹ اردیبهشت سال ۱۴۰۰)، فراگیرترین تاریخ برای جشن روز مادر، به حساب میآید و در تقویم بسیاری از کشورها، تعطیل رسمی است. در آلمان برای اولین بار در سال ۱۹۲۲ این روز را جشن گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید