درباره تاریخچه روز مادر ، روز زن

سال گذشته نیز همراه اول با برگزاری جشنوارهای به مناسبت روز مادر از اهدا جایزه 250 میلیون ریالی به زنان دارنده اشتراک همراه اول خبر داده بود. همراه اول با بیان اینکه به مناسبت روز مادر بستههای اینترنت با تخفیف ویژه در اختیار کاربران خود قرار داده است، از امکان استفاده از طرح روز مادر تا دوشنبه 4 بهمن خبر داد. این بسته های اینترنت با تخفیف ویژه از امروز شنبه 2 بهمن 1400 تا پایان روز دوشنبه 4 بهمن برای کلیه مشترکان دائمی و اعتباری قابل خریداری است.

حجه الاسلام هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر عبدالهی مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی و زهرا رئیسی نماینده شورای صنفی کارکنان ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ با حضور در میان همکاران با اهدای یک شاخه گل این روز را به بانوان دانشگاهی در کرج تبریک گفتند. ، بیایید این 1 روز را کمی بیشتر از روز های دیگر به فکر مادران باشیم.

نه، این اغراق نیست اگر بگویم که خیلی از روزهای تلخ را با در آغوش کشیدن مادرم و بوسیدن دستانش پشت سر گذاشتهام. شاید مهم ترین مناسبت در تقویم همه کشور های جهان روز مادر باشد که برای همه مردم بسیار ارزشمند است. جدا از اینهمه حواشی، داستان ها و گاها سخت گیری هایی که برای اختصاص دادن نام – تنها – یک روز به مادران از 365 روز تقویم شده، و جدا از بحث های گوناگون بر سر تاریخ و نامگذاری و فلسفه و اهداف سیاسی و تجاری و … تنها کافیست قلم را برداری و بر روی کاغذ بچرخانی، قلم شروع به نوشتن می کند و چنان غرق در نوشتن و بیان تک تک احساسات تو درباره مادر می شود که تا خودت دست از نوشتن برنداری، قلم و احساست به نوشتن ادامه می دهند.

از دیگران در مورد کارهای جذابی که اخیرا انجام دادهاند پرسوجو کنید تا بیگدار به آب نزده باشید، چون بعد از آن وقت غافلگیرکردن است. حتی بعد ها با هدف فراموش شدن نام “مصطفی امین” اقدام به تغییر نام این مناسبت به “روز خانواده” کردند اما این حرکت با شکست مواجه شد و تا کنون 21 مارس با عنوان روز مادر در کشور های عربی جشن گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید