درس سمینار در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

معمولاً برای هر دقیقه از زمان ارائه سمینار یک اسلاید در نظر گرفته می شود. میزان محتوای انتقالی در هر اسلاید باید با توجه به مدت زمان کلی ارائه سمینار مشخص شود. در نهایت به توصیه های اساتید خود در مورد فرمت های استاندارد دانشگاه خود در مورد ارائه پاورپوینت و همچنین فایل مجلد پژوهش توجه ویژه داشته باشید و سعی کنید تمام نکات را ریز به ریز رعایت کنید. دکتر سمیه فتوحی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در گفتگو با اداره روابط عمومی واحد اسلامشهر؛ از برگزاری سمینار 4 ساعته «خواص فیزیکی نانو مواد» خبر داد و افزود: هدف از برگزاری سمینار مذکور این است که شرکت کنندگان بتوانند با مفاهیم نانو و تاریخچه آن و همچنین فناوری های نوین در علوم و صنایع مختلف آشنا شوند.

کنوانسیون همچنین به همایش عمومی و رسمی تشکیلات قانونگذاری، گروههای اجتماعی و اقتصادی نیز اطلاق میشود که به منظور فراهم آوردن اطلاعات در یک موقعیت خاص تشکیل میشود. دلایل مستدل و علمی از سوی شما و ارائه درست آنها در داخل اسلایدها به نمایش توانایی علمی و عملی شما منجر خواهد شد.

در صورت استفاده از انیمیشن، گراف، نمودار، جدول و یا هر ابزار جانبی ارائه در داخل اسلایدها باید از درست به نمایش درآمدن آنها در روز ارائه سمینار مطمئن شوید. همیشه باید مواظب انتخاب نوع رنگ و فونت اسلایدها باشید. داشتن استرس همیشه امری طبیعی است ولی باید آن را به نفع خود به کار ببرید. یک ارائه دهنده قدرتمند همیشه تمامی عوامل حاضر در محیط را به شکلی هنرمندان و استادانه به نفع خود مورد استفاده قرار می دهد. معمولا با پیشرفت علم ارائه سمینارها نیز جذاب تر شده و فرد ارائه دهنده از وسایل بصری برای این که بتواند مفهوم صحبت هایش را بهتر منتقل کند استفاده می کند.یکی از رایج ترین این نرم افزارهای ارائه سیمنار با پاورپوینت هست که در صورتی که به خوبی از آن استفاده شود می توانید انتقال اطلاعات را چند برابر کند و برای مخاطب هم جذاب باشد.

پس به این نتیجه رسیدم که برای آن دسته از دوستانی که تازه با این واژه ها آشنا شدند و این سوال برای آنها مطرح است پاسخ دهم. این پرسش و پاسخ می تواند به صورت آنی در کلاس صورت گیرد یا اینکه با مطرح کردن سوالاتی پایانی، شنونده ها را به فکر فرو برده و آنها را به چالش بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید