دل کوچکم دلتنگ نگاه توست

رسانه موزیکیشو که یکی از وب سایت های خوب ایرانی است اکنون برای شما کاربران گرامی گلچینی را طراحی کرده است که از اهنگهای زیبا برای روز مادر پر شده. پس از انقلاب ۱۳۵۷ تاریخ این روز تغییر کرد، برخی معتقدند این تغییر، برای جلوگیری از حرکت های جنبش زنان و تغییر شکل سنتی خانواده ها صورت گرفته است.اما بر بنیان کتاب های «آثارالباقیه» و «التّفهیم» ابوریحان بیرونی، «زین الأخبار» گردیزی، «شرف نامه» نظامی گنجوی و «شاهنامه» فردوسی در فرهنگ ایران روز زن و روز مادر همزمان با جشن اسفندگان در پنجم اسفندماه بوده است.«اسفند» یا « اسپند» در فارسی، «سپندارمت» یا «سپندارمد» در پهلوی و «سپَنتَ آرمَیتی» در گات ها یکی از فروزه های اهورامزدا و در اوستای نو نام یکی از امشاسپندبانوان است که در جهان مینُوی نماد دوستداری و بردباری و فروتنی اهورامزدا و در این جهان نگهبان زمین و باروری و سرسبزی آن است.

یکی از پر خاطره ترین روزهای سال بیستم جمادی الثانی می باشد روزی که بانوی نمونه اسلام فاطمه زهرا (سلام الله علیها) پا به جهان گذاشت بانوی صبر و استقامت که گل سرسبد تمام بانوان عالم است تنها زنی که لقب “ام ابیها” به خود گرفت چرا که برای پدرش همچون مادری دلسوز و فداکار بود زاد روز این بانوی نمونه ، روز مادر نام گرفت. باکس گل روز مادر یا سبد گل روز مادر را با رنگهای مختلف میخک انتخاب کنید و ترکیبی خارقالعاده بسازید. دسته یا حتی شاخهای گل برای مادرها معادل باغی پر از گلهای زیباست. تابحال هیچ رفتار متکبرانه اي از او ندیده ام.

من همیشه سپاسگزار او هستم. مادرم بـه من یاد داده اسـت تا بـه بقیه کمک کنم و احترام افراد مسن تر را نگه دارم. او تمام تلاش خود می کند تا بهترین زندگی را داشته باشم. او بـه این دلیل قهرمان زندگی من اسـت کـه هر زمان و هر جایی کـه بـه او نیاز دارم، تمام تلاشش را برای افزایش قدرت و توان من انجام می دهد. تصویر مادر یا اعضای خانواده را بکشید و اگر در هنر نقاشی خبره نیستید، از کسی بخواهید که این کار را انجام دهد. نکته اینجاست که باید فعالیتهایی که همسرتان دوست دارد انجام دهد را کشف کنید و از قبل در مورد آنها با فرزندان خود صحبت کنید، چون قرار است روز مادر یک روز خاص باشد.

بهعلاوه میتوانید خودتان هم جمع را همراهی کنید و با وقت گذراندن کنار آنها نشان دهید که برایتان ارزشمند هستند. این دستبندها به مواد اولیه آنچنانی نیاز ندارند، روش ساختشان هم خیلی پیچیده نیست. و این تنها کاریست کـه مادر ها از پسش بر نمی آیند! هرگز صدای مهربانت را کـه هر شب برایم لالائی میخواندی فراموش نمیکنم، همان صدای قشنگی کـه حالا نیز بـه تمام دلتنگیهایم پاسخ میدهد و آغوش گرم و مهربانش را پناهگاه تمام دلتنگیهایم کرده اسـت.

دیدگاهتان را بنویسید