روز مادر دقیقاً چه روزی است؟

دیگر دستم قدرت ندارد که کتابها رو بگیرم آنها را به دیوار تکیه میدهم و میخوانم. با اینحال امروزه کتابخوان نداریم، کسی نیست که مشتاق کتاب باشد. با خنده میگوید ولی بچهها به خودم نرفتند و کتابخوان نشدند. علاقه عجیبم به کتاب باعث شده بچهها برای تولد و روز ازدواج روز مادر و تمام مراسم برایم کتاب میآورند چون میدانند که تنها کتاب است که مرا خوشحال میکند. 1- جنزدگان در جنوب: برای نوشتن این کتاب و تحقیق جهت مراسم”زار” به شارجه و دبی رفتم که استقبال خیلی خوبی از من کردند و از مراسمشان عکس هم گرفتم.

اولین کتابم بانام جنزدگان در جنوب منتشر شد- آنهایی که در جنوب زندگی میکنند، زار را کامل میشناسند از چابهار تا آبادان از ابوظبی تا شارجه و دبی برای تحقیق و نوشتن این کتاب رفتم بعدازآن کتاب دوم قشم نگینی بر خلیجفارس بود. این برنامه در سال های آینده گسترش بیشتری خواهد داشت و شامل همه بانوانی خواهد بود که در عرصه های مختلف کار آفرینی، هنر، خانه داری و فرزندآوری حرکت کردند اما امسال اختصاص به علم دارد و جایزه بانوان خردمند به کسانی تعلق می گیرد که از جهت علمی سرآمد هستند. دهمین و یازدهمین کتابم بانام ” افول هرمز و تأسیس بندرعباس 400 سال قبل” و” 800 سال قشم از زمان ساسانیان تا به امروز” در نوبت چاپ است.

بعد از آن کتاب “باورهای سینهبهسینه عقاید مردم “، “شعرا و مشاهیر استان هرمزگان”، “چیستان در جنوب”، “آنچه بر ما گذشت 36 داستان حقیقی” که از افرادی مسن و هم س و سال خودم بالغبر 100 سال قبل نوشتم. پیش از تولد، پیشگوییها و ریشهها هستند، پیشگوییهایى بسانِ آبستنى ابرها قبل از ان کـه ببارند.

پس بر ما خرده مگیر کـه هنوز هم برایت اشک بریزیم. دوست داشتن را برای تو نوشتم و تویی کـه همیشه در زندگی ام ترانه ي امید سردادی. تو بـه من زبانی آسمانی یاد دادی، تو آیینه ي آفتابی. امیدوارم در آینده پدر و مادر عزیزم بـه من افتخار کنند. ویژه برنامه ای به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س)،روز مادر و زاد روز حضرت امام خمینی(ره) ،به تهیه کنندگی هنگامه داوودی است که همزمان با این روز خجسته(11 فروردین ) از صدای مرکز مازندران پخش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید