سمینار های پژوهشی – پایگاه اینترنتی جشنواره دانش آموزی فرهیختگان جوان

مفتخریم که به اطلاع همکاران و علاقمندان عزیز برسانیم که هشتمین سمینار ژنتیک پزشکی تشخیصی-تحقیقی که در واقع دومین وبینار بین المللی در این حوزه می باشد، با همت همکارانمان در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد و با پشتوانه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دیماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. به عنوان مثال، اگر اسلایدی با عکسی از لینکلن دارید، می توانید در مورد زمان فعالیت او یا پیشینه شخصی اش، صحبت کنید. می توانید مخاطبان را به گروه های کوچک تقسیم کنید تا درمورد یک مشکل، سوال یا نکته صحبت کنند. به محض اینکه برای سمینار دعوت شدید، محدودیت های زمانی خود را شناسایی کرده و ارائه خود را بر اساس آنها طراحی کنید.

اسلایدها را به عنوان پشتیبانی برای نکات بزرگتری که مطرح می کنید، در نظر بگیرید. در این محور کلیه گروه ها موظف هستند مقاله و پاورپوینت برای پروژه خود آماده و فایل آن را ارائه نمایند. بازی ها، بحث ها، آزمون ها و نظرسنجی ها به آنها کمک می کنند تا در سمینار شرکت کنند. یک فعالیت در راستای آب کردن یخ ها در ابتدای سمینار به شما کمک می کند تا حال و هوا را تغییر دهید و توجه مخاطب را جلب کنید.

شما باید از یک نقطه منطقی به نقطه دیگری منتقل شوید. یکی از مهمترین اهداف سمینارها فراهم آوردن آموزش تخصصی در یک حوزه علمی مشخص است که معمولا از طریق سخنرانی و بحث و بررسی انجام می گیرد. معني ديگر سمينار ، اطاقي است که دانشجويان در آن گرد هم آيند و به تشريح موضوعي بپردازند .در کشورمان واژه “همايش” جايگزين سمينار شده است . یا گاهی ممکن است استاد راهنمای مورد نظر شما به شما نسبت داده نشده باشد. تفاوت اصلی میان سمینارها و ورکشاپها این است که سمینار معمولا جنبهی آکادمیک پررنگتری دارد و به اندازهی ورکشاپها روی تجربه کردن تاکید ندارد.

پس از اتمام بحث اصلی میتوانید به سوالات پاسخ داده و بحث را گسترش دهید. به عنوان مثال، اگر می خواهید سمیناری را با تمرکز بر روی یک موضوع زمانی، مانند توسعه جنگ داخلی ایالات متحده انجام دهید، قبل از پرش از دوره های زمانی، حتماً به مخاطبان خود هشدار دهید. مسئولیت آن هم با شماست.

دیدگاهتان را بنویسید