عیدانه(ویژه روز مادر) – نمایش محتوای صدا – صدا و سیمای مازندران

غروب را دوست دارم با تو، زیرا مرا بر بالای بلند نگاهت می نشانی و من از منظره ي چشمان تو غروب را می نگرم. تو را دوست می دارم اگر باور کنی تو خدای روی زمینم هستی. اگر به دنبال ایده های جالب برای کیک روز مادر هستید ما مجموعه ای زیبا … اگر بخواهیم مقام علمی حضرت زهرا «س» را درک کنیم و بـه گوشهاي از ان پی ببریم، شایسته اسـت بـه گفتار او در خطبه فدکیه بنگریم؛ چه آنجا کـه استوارترین جملات را در توحید ذات اقدس ربوبی بر زبان جاری میکند، یا ان هنگام کـه معرفت و بینش خودرا نسبت بـه رسول اکرم آشکار میسازد و یا در مجالی کـه در ان خطبه، امامت را شرح مختصری میدهد.

به همین دلیل تمام تلاش خود را بر این گذاشت که روزی از سال به مادران اختصاص داده شود. پس بر ما خرده مگیر کـه هنوز هم برایت اشک بریزیم. این شهادت همه ی ساله جگر ما را میسوزاند و مجروح اسـت کـه کهنه نمی شود! ان شا الله که در این مناسبت ها که برای گرامی داشت این اسوه ها برگزار میشود و راهگشای زنان مسلمان برای الگوگیری و جنبه های مختلف اجتماعی و خانوادگی است بتوانیم قدمی را در گام دوم انقلاب برداریم.

این برنامه در سال های آینده گسترش بیشتری خواهد داشت و شامل همه بانوانی خواهد بود که در عرصه های مختلف کار آفرینی، هنر، خانه داری و فرزندآوری حرکت کردند اما امسال اختصاص به علم دارد و جایزه بانوان خردمند به کسانی تعلق می گیرد که از جهت علمی سرآمد هستند. درباره جایگاه علمی و فعالیتهای اجتماعی حضرت زهرا «س» چه چیزی میدانید؟ از دیگر شواهدی کـه بـه ان وسیله می توان گوشهاي از علو مقام حضرت فاطمه زهرا «س» را درک نمود، مراجعه زنان و یا حتی مردان مدینه در مسائل دینی و اعتقادی بـه ان بزرگوار اسـت کـه در فرازهای گوناگون تاریخ نقل شده اسـت.

گروه خانواده: نشست خبری بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر با حضور دکتر خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صبح امروز سه شنبه 28 دی 1400 به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد. امروز می خواهم برای شـما بزرگ بانوی جهان بنویسم. چنانکه منزل ایشان پایگاه و پناهگاهی برای کسان زیادی بود کـه بـه آنجا معاشرت می کردند. نمکبر زخم مرهم بود؟ بـه گمانم ان در آغازی بود برای همه ی ستمها و ستمهاي تاریخ؛ همه ی نامهربانیها و اذيت و اذیتی کـه این روزها آدمها نسبت بـه هم و حتی دیگر موجودات دارند.

دیدگاهتان را بنویسید