مادر! چه کلمه سهل و ممتنعی

قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را کـه پر از صداقت و بیریایی بود احساس کرد. لبخند تو تصوير من از زندگيمه؛ دلتنگيای تو ته ديونگيمه! شکوه و عظمت الگوی زنان مسلمان، حضرت زهرا«درودالله» آن قدر بالا و زیباست کـه هر مقایسهاي در مقابل شان ایشان ناقص و ابتر میشود، از همان دوران کودکی، دوران ازدواج و حتی لحظات شهادت ایشان برای تمام زنان و حتی مردان جهان نکته و درس دارد و قابل تحقیق و بررسی اسـت، معدنی اسـت کـه بـه اتمام نمیرسد.

اما نه ؛ حالا کـه بیشتر فکر میکنم مادر ها برای خوشحال بودن و احساس خوشبختی بـه یک چیز دیگر هم سخت نیازمند هستند. دسته یا حتی شاخهای گل برای مادرها معادل باغی پر از گلهای زیباست. قاب عکسی تهیه کنید و در آن عکسی خانوادگی یا عکسی زیبا از مادرتان را بگذارید. در لبنان در اولین روز بهار و در ژاپن دومین یکشنبه ماه مه با برگزاری نمایشگاه نقاشی از مادران تجلیل می شود.

با اینحال امروزه کتابخوان نداریم، کسی نیست که مشتاق کتاب باشد. علاقه عجیبم به کتاب باعث شده بچهها برای تولد و روز ازدواج روز مادر و تمام مراسم برایم کتاب میآورند چون میدانند که تنها کتاب است که مرا خوشحال میکند. روز مادر و روز زن یکشنبه 3 بهمن ( بیستم جمادی الثانی )سال 1400 ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها و روز مادر ( روز زن ) بر تمامی مادران عزیز مبارک باد. در یونان روز مادر در دومین یکشنبه ماه مه جشن گرفته می شود. در فرهنگ پر بار ایران اسلامی این روزبه عنوان روز مادر نام گرفته تا زنان و مادران این مرز و بوم از او درس ایمان ، فداکاری و مهربانی بیاموزند.

از خانم دژگانی درباره هزینه چاپ کتابهایش پرسیدم، در جوابم گفت: کتابهایم با هزینه شخصی تهیهشده و کسی برای چاپ کمک نکرد. با خنده میگوید ولی بچهها به خودم نرفتند و کتابخوان نشدند. برای پدر کتاب میخواندم و خودم هم مشغول بودم. بعد از آن کتاب “باورهای سینهبهسینه عقاید مردم “، “شعرا و مشاهیر استان هرمزگان”، “چیستان در جنوب”، “آنچه بر ما گذشت 36 داستان حقیقی” که از افرادی مسن و هم س و سال خودم بالغبر 100 سال قبل نوشتم. بعد از فوت پسرم مدتی مریض بودم و بعدازآن به اداره نرفتم و به یاد حسینم مشغول نوشتن شدم.

دیدگاهتان را بنویسید