متن تبریک روز مادر و زن – وبلاگ طاقچه

مامان خیلی دوستت دارم فدات بشم که این همه سختی کشیدی تنها بودی درحالی که خیلیا پیشت بودن همه رو درک کردی وبهشون آرامش دادی ولی اونا در حق تو کاری نکردن خدایا من اینقدر کوچیکم که نمیتونم برای مادرم کاری کنم ولی تو اینقدر بزرگی که همه کارها به دست توست پس خدایا بهترین ها رو هم در این دنیا و هم در اون دنیا نصیبش کن خدایا روی آرامش وخوشبختی رو به مامانم نشون بده خدایا سایه هیچ مادری رو از سر بچه هاش کم نکن مامان عاشقانه دوستت دارم… که زیباترین لحظه هایش را به خاطر من از دست داده است…

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، روز تولد بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) روز زن و مادر نام گذاری شده است، ما این روز بزرگ را جشن میگیریم، برای مادران هدیه میگیریم و به دیدارشان میرویم، شاخهای گل تقدیمشان میکنیم و از آنها به خاطر همه عشقی که به ما دادهاند قدردانی میکنیم. کودکان شش تا چهارده سال با کشیدن نقاشی درباره مادرانشان از آنها قدردانی می کنند. اما آنچه اهمیت دارد قدردانی و تشکر از مقام مادر است؛ و این مراسم بهانه ای است تا توجه بیشتری به مادران داشته باشیم و به آنها ثابت کنیم که چقدر دوستشان داریم.

و به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت فاطمه زهرا (س ) در ایران روز مادر تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است. اگرچه دوران زندگی حضرت زهرا (س) کوتاه بود اما زندگانی پر برکت و درخشان وی ، آن بانوی بزرگوار را به الگویی بی نظیر برای تمام زنان عالم در طول تاریخ مبدل ساخته است؛ زنی که کودکی اش را در خانه شخص اول اسلام – پیغمبر اکرم (ص) – و دوران بچه داری را در خانه دومین شخصیت ممتاز اسلام -علی (ع) – گذراند و دو امام معصوم – امام حسن (ع) و امام حسین (ع) – ، و دو دختر فداکار و شجاع – زینب و ام کلثوم – را به جامعه تحویل داد.

در این نوشته، اطلاعات کاملی در مورد تاریخ دقیق روز مادر (روز زن) در سال 1400 (تاریخ شمسی، قمری و میلادی)، دلیل نام گذاری روز مادر و… عده ای از مردم یوگسلاوی سابق هم در ماه دسامبر یک روز را به نام ” ماتریس ” جشن می گرفتند. عشق زندگیم مادرخب مهربون خیلی دوستتتتتتتتتت دارم اصلان حدی نداره روزت مبارک عزیزم هم دم زندگیم الهی درکنار ما۱۳۴۵۶۷ساله شی دوست دارم ?

دیدگاهتان را بنویسید