موضوع انشا : خوش بختی

روزت خجسته، لبانت پر ز خنده و دلت شاداب و سر زنده باد . روزت خجسته، لبانت پر ز خنده و دلت شاداب و سرزنده باد . قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان و روز مادر و روز زن بر تمام زنان عالم مبارک باد .

در برخی از کشورهای کاتولیک نیز روز تولد مریم مقدس را روز مادر میدانند. روز مادر در کشور های البانیا، بلغاریا، رومانیا، بلاروسیه، اوکراین، بوسنیا و هرزه گوینا، صربستان، مونتینگرو، سلوانیا، مکدونیا و ویتنام به تاریخ هشتم مارچ که روز جهانی زن نیز میباشد، تجلیل میگردد. تنها زنی که پدرش معصوم، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب ” اُم ابیها ” داده است، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود.

روز مادر و روز زن در ایران، در بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و از رحم پاک و مطهر خدیجه، دختری پا به عرصه وجود نهاد، دختری که همتای علی (ع)، سرمنشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوی تمامی مؤمنین و موحدین است، بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است. در کشورهای اروپای شرقی همان روز جهانی زن، یعنی 8 مارچ را به عنوان روز مادر جشن میگیرند. از این رو روز جهانی زنان هر ساله در 8 مارس برگزار میشود.

روز جهانی زنان که در گذشته روز جهانی زنان کارگر نامیده می شد بزرگداشتی است که هر ساله در روز ۸ مارس برگزار می شود. تقدیم به اونایی که مادرشون رفته از این دنیا انشا الله دلتون آروم بگیره من که مادرم زندس الهی صد سال همه مادرا زنده باشن . نوازشگر روح خسته من است مادرم . مادر بودن یک شغل ابدی است که دستمزد آن، عشقی خالصانه است. بعضی هم معتقدند که این زادروز به 5 سال قبل از بعثت برمیگردد. بین اکثر علمای امامیه مشهور است که حضرت زهرای مرضیه س در 20 ام جمادی الثانی سال 5 ام بعثت چشم به جهان گشودند.

دیدگاهتان را بنویسید