نحوه برگزاری سمینار – وبلاگ پاپکو

این سمینار که در محور های مختلف برگزار می گردد می تواند بستری فراهم نماید که در آن صنایع شیمیایی مختلف هم دستاورد های خود را ارائه نمایند. نوع اول ارائه کلاسی است که معمولاً بخشی از نمره درس به آن اختصاص داده میشود و موضوع آن باید مرتبط با درس باشد. نوع سوم همه ارائههای مرتبط با پایاننامه شماست.

به عنوان مثال، در بخشی از آن، حتی نوشته شده بود که اگر به سرویس نگهداری بچه خردسال احتیاج دارید، موضوع را با بخش خدمات در میان بگذارید و یا حتی به نوع سیستمعاملهای کامپیوترهای مرکز برگزاری اشاره شده بود. چه اشکالی دارد حتی برای شرکتکنندگان داخلی هم در بخشی از وبسایت کنفرانس، مسیرهای از ترمینال، راهآهن و فرودگاه تا محل برگزاری را کامل نشان دهیم تا شرکتکنندگانی که برای اولین بار به آن شهر میآیند، بتوانند با کمترین هزینه خود را به محل برگزاری برسانند. به همین خاطر، به منشی دبیر علمی سمینار ایمیل زدم و گفتم که با وجود اینکه خیلی دوست دارم در سمینار شرکت کنم، هزینههای آن کمی برایم سنگین است.

در بخشی دیگر، نوشته شده بود که به علت سرد بودن هوا، بهتر است با خودتان ژاکت همراه داشته باشید! بقیهاش را میتوانید خودتان حدس بزنید: نه تنها موفق نشدم به این سمینار بروم، بلکه تقریباً ۶ ماه پاسپورتم ضبط شد! همچنین پیشنهاد شده بود که یک جفت کفش پیادهروی هم برای گشتن مناطق ییلاقی اطراف مرکز هم همراه خودتان بیاورید. جالب اینجاست که به وجود یک اتاق موزیک با یک پیانوی گراند و دیگر آلات موسیقی هم اشاره شده بود.

آیا شما به دنبال انتشار مقالهتان در یک مجمع علمی هستید یا میخواهید شبکه ارتباطاتتان را وسیعتر کنید؟ انتخاب هر کدام، بستگی به شرایط شما دارد. با دیدن شرایط سمینار، خیلی دوست داشتم در آن شرکت کنم؛ اما علاوه بر هزینه ثبتنام، باید هزینههای خرید بلیط هواپیما را هم در نظر میگرفتم که برای یک دانشجو مقداری سنگین بود. بنابراین باید خیلی سریع آن را به صورت کامل و اصولی راهاندازی کنید. سعی کنید قبل از برگزاری و یا شرکت در یک سمینار از موضوع و اهداف آن اطمینان حاصل کرده و سخنرانی های آن را متناسب با اهداف و رویکرد گردهمایی تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید