پنجمین سمینار نظریه عملگرها و کاربردهای آن

سمینار به رویدادی گفته می شود که در مورد یک موضوع خاص برگزار می شود. خب، این شد تعریف لغوی سمینار و اما اگر بخواهیم خیلی راحت و به زبان خودمان به تعریف سمینار بپردازیم به این صورت هست که اگر فردی در یک حرفه تحقیقاتی انجام داده باشد و در محل و یا سالنی این حرفه را برای دیگران جهت بالا بردن اطلاعات آن ها بیان کند یک سمینار تشکیل شده است.

فايده اين سخنرانيها براي شنوندگان اين خواهد بود كه آگاهيهاي ضروري را درباره جنبههاي مختلفي كه هر يك از سخنرانان جداگانه درباره آن بحث كردهاند بدست آورند. لذا از همه ی اساتید، پژوهشگران و دانشجویان دعوت می شود که با ارائه ی دستاورد های پژوهشی خود زمینه ی پر بار شدن این گردهمایی را فراهم نمایند. کتاب راهنمای درس سمینار به قلم محسن صدیقی مشکنانی، نقش تاثیرگذار درس سمینار در تحصیل را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و سپس نشان میدهد که چگونه میتوان در آن به مهارت کافی رسید.

مشتاق دیدار مجدد شما عزیزان در تبریز هستیم. البته یکراه بسیار خوب این است که سمینار خود را برای یک نفر که دانشی نزدیک به شرکتکنندگان در سمینار شما ( مثلاً همکلاسیها) دارد ارائه کنید و از او بپرسید در کجا ابهام وجود دارد. پس از اينكه هر سخنران به كار خود پايان دهد و قبل از اينكه شخص ديگري سخن خود را آغاز كند؛ رئيس سمپوزيوم، مختصري از مطالب سخنراني عرضه شده با سخنراني بعدي ارائه ميكند و احتمالاً نظرات خود را در اين زمينه بيان ميدارد. 3. در هر حال در سمپوزيوم جايگاه خاصي براي مشاركت حضار در بحث و عرضه ديدگاه­هايشان وجود ندارد.

تفاوت سمپوزيوم با سخنراني آنست كه از تمامي سخنرانان خواسته ميشود كه همگي درباره موضوع معيني صحبت كنند. سمپوزيوم در شرايطي ميتواند در هر موضوع مورد استفاده قرار گيرد كه تعداد كارشناس لازم براي بحث درباره جنبهها و ديدگاه­هاي مختلف يك موضوع وجود داشته باشد و استفاده از آنان امكانپذير باشد.

دیدگاهتان را بنویسید