کادو روز مادر چی بخریم؟

انسیه خزعلی با اشاره به برنامه های شهرستان ها و استان ها برای هفته بزرگداشت زن و مادر گفت: برنامه های متعددی را در استان ها و شهرستان های مختلف خواهیم داشت که عبارت اند از تقدیر از مادران شهدا و زنان خردمند، برگزاری نشست هایی با هدف تکریم مقام زنان، برگزاری نمایشگاه هایی که توانمندی و دستاوردهای زنان را به نمایش میگذارد، افتتاح برخی از مراکزی که مختص به زنان است مثل ورزشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی در بخش های سبک زندگی، برگزاری مسابقات و جلسات مشاوره رایگان برای خانواده ها که شامل مشاوره های حقوقی ، خانوادگی، تربیتی است.

ان شا الله که در این مناسبت ها که برای گرامی داشت این اسوه ها برگزار میشود و راهگشای زنان مسلمان برای الگوگیری و جنبه های مختلف اجتماعی و خانوادگی است بتوانیم قدمی را در گام دوم انقلاب برداریم. فرقی نمیکند در چه سن و سالی باشیم، همه ما به دنبال راهی هستیم که عشق و علاقهمان را به او نشان دهیم. فرارو- روز مادر یکی از مناسبتهای ما ایرانیها است که هر ساله به مناسبت روز ولادت حضرت زهرا (س) این روز را به همه زنان و به خصوص به مادران تبریک میگویند.

روز زن را به همه شیر زنان و مادران عزیز وطنم تبریک عرض میکنیم. دکتر خزعلی در ابتدا ضمن تبریک و بزرگداشت روز زن گفت: پیشاپیش میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، اسوه زن مسلمان و بلکه زن ومرد مسلمان را تبریک میگویم. در ایران قبل از انقلاب که در سال 57 رخ داد، 25 آذر، روز مادر بود که پس از انقلاب به زادروز ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) که 20 جمادی الثانی است، تغییر یافت. و آخرین تغییر 1949 بود که مردم ژاپن تصمیم گرفتند، مانند دیگر کشورهای دومین یکشنبه ماه مه را به عنوان روز مادر نامگذاری کنندو که در این روز ، هدیه روز مادر انواع گل میخک و رز است.

خرید هدیه برای عزیزترینها همیشه کار سختی است. و این تنها ابتدای ماجرا است زمانی که کودک تب می کند، غمگین می شود و زمانی که نیازی دارد که باید آن را برطرف کرد مادر همیشه پیش قدم شده و از سهم خود می برد تا کودک و فرزند خود را در اوج بی نیازی ببیند. آیا می دانید روز مادر (زن) در تقویم ایران چه روزی است؟

دیدگاهتان را بنویسید